Хуан Мата: можем да спечелим Висшата лига

Автор:

Плеймейкър на Челси Хуан Мата е убеден, че сините можат да спечелят Английската Висша лига през следващия сезон под ръководството на Jose Mourinho.

В Испаният национал изигра съществена роля в подпомагането на клуба да спечели Лига Европа през този сезон и третото в шампионата за да осигури тяхното място в Шампионската лига през следващия сезон отново.

Сините спечелиах Висшата лига при Жозе Моуриньо през 2005 г. и 2006 г., но са осигурихи титлата само още веднъж, водени от Карло Анчелоти през 2010 година.

Хуан Мата е убеден, че могат да го направят отново под ръководството на  вдъхновяващия португалски треньор.

“Спечелване на Шампионската лига, ФА Къп и Лига Европа е нещо голямо, но аз наистина искам да спечеля титлата във Висшата Лига следващия сезон,” каза той пред официалния сайт на клуба.

“Ако започнем добре Мисля, че можем да го направим. Имаме голям отбор и фантастични привърженици зад нас, така че се надяваме да можем да го направим.

“За мен би било невероятно да спечели четири трофея в три сезона, това ще е нещо уникално.

“Би било много специално чувство, да спечелим титлата в Английската Висша Лига и чакам с нетърпение да се надяваме това.”

Челси завърши сезона на трето място със спечелени 75 точки. Втори са Манчестър Сити със 78, шампиона Манчестър Юнайтед записа 89 като допусна само пет загуби за целия сезон.

Хуан Мата премина в Челси през сезон 201-12 за сумата от 28 милиона евро като на 27 Август 2011 прави дебюта си за клуба като отбелязва и гол. През същия сезон той беше избран за играч на сезона за сините като успя да печели Шампионската Лига и ФА къп с тях.

Той отбеляза 18 гола през миналия сезон във всички турнири и направи 23 асистенции. Това включва мачовете във Висшата лига, ФА Къп, Купата на лигата, Премиър Лийг и срещите в европейските турнири.

Източник: footballbettingtips.org и prognozifutbol.bg – едни от водещите сайтове за футболни прогнози, актуални класирания, резултати на живо и друга полезна информация.